nedeľa, 24 september 2006 00:00

Jesenné skrášľovanie sa

Napísal(a) 
Ohodnotiť túto položku
(1 Hlasovať)
Jesenné skrášľovanie sa Jesenné skrášľovanie sa

Tých krásnych teplých slnečných dní je stále menej -- je tu znova jeseň.

Pozeráme sa do zrkadla, naše prácne získané opálenie sa pomaly stráca, vlasy sú od slniečka vysušené, vyblednuté a aj na pokožke zanechalo slniečko svoje stopy. Ak chcete zachovať opálený vzhľad čo najdlhšie a solárium nenavštevujete, používajte samoopaľovacie mlieka vždy po kúpeli. 

Tým, že ste chodili bosé, trpela aj vaša koža na pätách. Je popraskaná a suchá. Dobre ju nakrémujte, najlepšie mastnejšou vazelínou. Po kúpeli použite pemzu a stvrdnutú, popraskanú kožu jemne odstráňte. 


Na pleť začnite používať namiesto emulzií, ktoré sú vhodné v lete, krém podľa typu vašej pokožky. Okolo očí dôkladne vmasírujte krém na očné vrásky, po slnečných dňoch je to veľmi dôležité. Nezabudnite na krk a dekolt. S prichádzajúcou plesovou sezónou ich odhalíte a treba sa prichystať už teraz. Dôkladne vmasírujte krém, který používate na tvár. Doprajte pleti na krku a dekolte trochu luxusu. Oplatí sa to. Tak, ako ruky, prezradia váš vek aj dekolt a krk. A preto sa o ne treba starať. 


Vlasy si nechajte trochu podstrihnúť, prospeje to ich vysušeným koncom. Nechajte si urobiť na vlasy vhodný zábal alebo masáž hlavy s použitím vhodného séra podľa kvality vašich vlasov. Obnovte ich farbu. Dodajte im lesk, napríklad doma ich opláchnite citrónovou šťavou, ktorá je práve vhodná po lete. V tomto období dochádza k prirozenej výmene vlasov. Môžu vám preto viac padať. Užívajte vitamíny – a vhodný je hlavne zinok. 

Dni sa pomaly skracujú, príroda se vám opäť ukáže vo svojej jesennej kráse. Pohltí nás meniacimi sa farbami listov a zvláštnym kľudom, ktorý sa rozprostiera v prírode pred prichádzajúcou zimou. Vpusťte ten kľud aj do svojej duše. Dýchajte zhlboka. Energia prichádzajúca zo zeme je aj teraz dostatočne silná, aby vám dodala energiu a pokoj. 

Dôkladne a rázne zatvorte dvere pred možnou depresiou, ktorá prichádza so skracujúcimi sa dňami. Vo všetkom, čo robíte, čo prežívate, sa dá nájsť zmysel a radosť. Radosť zo života, ktorý vám bol dopriany. 

Pokojnú jeseň!

 

Ďaľšie informácie

Čítať 8274 krát Naposledy zmenené nedeľa, 24 marec 2013 14:50
Olinka Seregiová

majiteľka salónu Salón Lady's Plus

Webstránka: www.salonladysplus.sk

Súvisiace položky (podľa značky)

Salón Ladys Plus

Kaderníctvo

kadernictvo

Kozmetika

kozmetika

Pedikúra

pedikura

Manikúra

kadernictvo

Masírovanie

masirovanie

Bodypiercing

bodypiercing

Predaj kozmetiky

predaj kozmetiky

Kde nás nájdete

  • Korzo Bélu Bartóka 4466/9
    929 01 Dunajská Streda
  • tel.: 00421 (31) 552 7853
  • Otváracia doba
    Pondelok - Piatok  7:30-20:00
    Sobota 7:30 - 13:00
  • http://www.salonladysplus.sk

facebook