Vytlačiť túto stránku
štvrtok, 03 august 2006 00:00

Letná poradňa(2)

Napísal(a) 
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

V lete máme starostlivosť o svoje telo odľahčené -- už tým, že sme viac na vzduchu, sa staráme o našu pleť. 

Možno že sa vám v lete nechce ležať u kozmetičky s maskou na tvári a predsa chcete pre svoju pleť niečo spraviť. Je to veľmi jednoduché: pri varení, alebo príprave šalátov, keď krájate uhorku, si čerstvým koncom dôkladne potrite tvár i dekolt, krúživým pohybom potierajte pokožku okolo očí. Šupku z uhorky si môžete nalepiť na tvár, šupka drží aj keď sa pohybujete. S jahodou môžeme urobiť to isté. Potrite si pleť a nechajte pôsobiť. Medzitým môžete kľudne variť, ale predtým ako budete servírovať, si nezabudnite tvár umyť. Pri uhorke sa netreba umývať. Nechte ju pôsobiť - je to veľmi rýchle, osviežujúce a hlavne účinné ošetrenie vašej pleti. Máte tiež radosť z toho, že je tu leto? 
Nemyslíte si, že je úžasné vrátiť sa z dovolenky, obliecť si ľahké letné šaty, prejsť sa po ulici, sadnúť si na kávu, nechať plynúť čas a vychutnávať si ten letný pocit sviežosti? Viem, že mnohé z vás na dovolenku ísť nemôžu . Ale pohodu v duši si môže urobiť každý. Niekde som čítala, že človek by nemal myslieť na tých, ktorí sa majú lepšie, ale na tých, ktorí sa majú horšie. Potom zistí, že ten jeho život sa predsa len oplatí. Nech je v akejkoľvek situácii , je pravdepodobné, že niekto sa má omnoho horšie. 

A aj keď to možno naozaj nemáte ľahké a cítite sa zúfalo, porozmýšľajte a určite v danej chvíli nájdete niečo pozitívneho. 

Hlavne nezáviďte! Závisť je veľmi zlý priateľ. Ubíja váš vzhľad, vaše myslenie. Presťahuje sa do vašich očí, do vašej tváre a tam ju každý uvidí. V ničom vám nepomôže, len pohltí to dobré, čo je v každom človeku. Nezáviďte susedovi alebo kolegovi jeho dovolenku pri mori. Buďte pokojní a hlavne spokojní s tým, ako prežijete svoje voľné dni. Toto je váš život, vám bolo toto v tejto chvíli dožičené -- tešte sa z toho! Snívajte! Snívajte o krásnej dovolenke, o niečom peknom, čo by ste si priali. Ten, kto o niečom sníva, po čase zistí, že sa mu to vlastne splnilo. Dlhé letné večery sú na snívanie priamo ideálne. Omladzujte svoje telo i dušu pozitívnym myslením a energiou, ktorú nám zem v lete dopriava. 

A ešte niečo dôležité: nezabudnite na svoje deti! Nezatvárajte ich doma, keď je vonku pekne! Od malička ich učte, aby boli radi vonku. V lete je to ideálne. Prechádzajte sa s nimi, choďte do prírody, na kúpalisko. Učte ich, aby mali dobrý vzťah k prírode! Vynechajte nákupné centrá a buďte vonku. Chráňte ich hlavičky klobúčikmi, dôkladne im natierajte pleť ochranným krémom. Namiesto sladkých malinoviek uvarte čaj a vlažný im dávajte piť celý deň. 
Ani vy nezabudnite v letných horúčavách na dostatočný príjem tekutín!

 

 

Ďaľšie informácie

Čítať 7666 krát Naposledy zmenené nedeľa, 24 marec 2013 14:50
Olinka Seregiová

majiteľka salónu Salón Lady's Plus

Webstránka: www.salonladysplus.sk

Súvisiace položky (podľa značky)