Vytlačiť túto stránku
štvrtok, 13 júl 2006 00:00

Letná poradňa

Napísal(a) 
Ohodnotiť túto položku
(1 Hlasovať)

Pomaly sa už chystáme na dovolenku, niektorý z nás už boli, alebo na nej práve sú. 

Nezabudnite si pribaliť ochranné prípravky na vaše vlasy a pleť. Ak ste na horách alebo pri mori, treba si pokožku i vlasy ochrániť. 

Opaľovacie krémy si vyberte s dostatočne silným faktorom podľa typu vašej pleti. Svetlejšia pokožka, svetlé vlasy, pleť s pehami, potrebuje silnejší faktor a počas pobytu vonku viackrát natrieť na tvár aj na telo. Pre tmavšie typy pleti a vlasov nemusí byť faktor až tak silný. Na vlasy by som odporučila ochranné spreje, ktoré sú špeciálne určené na vlasy a dnes sa už dajú bežne kúpiť. Sú vhodné pre pobyt pri vode, kedy vlasy sprejom postriekate a tak sú dostatočne ochránené pred vysušením. Keď máte možnosť, po umytí nechajte vlasy voľne uschnúť na slniečku. Aspoň raz za rok im to urobí dobre, odpočinú si od sušenia horúcim vzduchom fénu. Vynikajúce je umyť si vlasy dažďovou vodou. Keď prší, postavte von vedro a nechajte do neho vodu napršať, potom si s ňou umyte vlasy. Namiesto tužidla, keď ste niekde na opustenom mieste, alebo ste si ho zabudli doma, môžete použiť pivo. Pôsobí rovnako ako tužidlo a ešte obsahuje vitamín B. Na pokožku tela používajte v lete radšej prípravky, ktoré obsahujú olej. Pokožka je viac vysušená a to im urobí dobre. Na tvár v lete nepoužívajte krémy, ale radšej emulzie. Sú ľahšie a v lete vhodnejšie. 

Venujte pozornosť svojim nohám. Navštívte pedikúru, v lete sa treba starať o nohy oveľa dôkladnejšie, v krásnych sandáloch vám vaše suché päty na kráse určite nepridajú. Po sprchovaní si lýtka osprchujte studenou vodou. Ku koncu dňa to osvieži, je to dobré na prekrvenie nôh a vaše nohy nebudú také unavené. 

Ešte k vašim vlasom: nie je vhodné melírovanie alebo zosvetľovanie vlasov tesne pred odjazdom. Keď je to nutné, tak aspoň dva týždne pred dovolenkou. Poraďte sa s vašim kaderníkom, ktorému záleží na vašich vlasoch, na ich kvalite. V červených a medených odtieňoch počítajte s tým, že farba sa pri mori určite vymyje a nebude taká výrazná. Trvalá ondulácia síce nie je príliš v móde, ale niekomu uľahčuje prácu a starosť o účes. Trvalá nie je vhodná na vlasy odfarbené alebo silne melírované. 

Prajem Vám peknú dovolenku!

 

Ďaľšie informácie

Čítať 7979 krát Naposledy zmenené nedeľa, 24 marec 2013 14:50
Olinka Seregiová

majiteľka salónu Salón Lady's Plus

Webstránka: www.salonladysplus.sk