Vytlačiť túto stránku
štvrtok, 25 máj 2006 00:00

Pre našu krásu

Napísal(a) 
Ohodnotiť túto položku
(1 Hlasovať)

Slnečné lúče sú už dostatočne silné na to, aby nám pripomenuli, že za chvíľu je tu leto. 

To krásne obdobie zrodenia, ktoré nám prináša jar, kedy v nemom úžase sledujeme silu prírody, ktorá nám v tomto období dokazuje svoju silu tým krásnym a pozitívnym. Všetko ožíva, stromy sa zelenajú, kvety pučia. Toto obdobie mi pripomína lúku z môjho detstva u dedka, ktorá bola na jar neobyčajne krásna, plná kvetov ružových, bielych, modrých, žltých, červených. Ľahla som si a sledovala motýle, ktorých tam bolo spústa. Každá z nás máme v srdci ukrytú svoju lúku, na ktorú si spomenieme v niektorých chvíľach a ktorá nás upokojí. Pod našou strechou, priamo nad dverami, si urobili hniezdo lastovičky. Už tam majú malé. Starajú sa o ne, kŕmia ich. Aj my máme niekoho v okolí, o koho sa treba starať, prejaviť mu svoj záujem, aby vedel, že je človek. Nemusí to byť niekto blízky, môže to byť niekto úlne cudzí. Urobme niekomu niečo len tak, spontánne. Potom príde pocit, ktorý nečakajte, nerobte to preňho. Príde úplne nečakane – je to akoby vás zvnútra niekto pohladil. Očistí vás to, budete sa cítiť skvele. 

Príroda nám ukazuje ako sa ona stará. Píšem vám, ako sa môžete starať o seba. A je to veľmi dôležité, nezabúdať na seba. Pre náš pokoj, osobnú spokojnosť a pohodu. Ale tentokrát by som vám chcela pripomenúť, aby ste sa nezabúdali starať aj o druhých. Pohľaďte svoju mamičku, usmejte sa na pani, ktorú stretnete, tešte sa z prítomnosti svojho manžela, svojich detí. Sú omladzovacie krémy alebo prostriedky, ktoré nikde nekúpite a majú nevyčísliteľnú hodnotu – vytvárame si ich v sebe! 

Nie všetci sme krásni, ale môžeme byť príjemní a tým budeme krásni. Zvážte slovo, ktoré použijete. Slová sú veľmi dôležité! Dokážu potešiť, ale aj raniť a tieto rany sa veľmi ťažko hoja. Tešte sa zo života, z krásneho počasia. Na chvíľku utečte z ruchu veľkomesta, ako som už raz napísala – hoci aj na balkón. Nezabúdajte na prírodu! A keď máte naozaj čierny deň, a všetkého je príliš, na päť minút sa zastavte, odpútajte sa od okolia! A keď sa to nedá cez deň, tak večer v posteli zatvorte oči a myslite na svoju lúku, ktorá práve kvitne. 

Prajem vám dni plné slniečka, ak nie na oblohe, tak vo vašom srdci!

 

Ďaľšie informácie

Čítať 8522 krát Naposledy zmenené nedeľa, 24 marec 2013 15:34
Olinka Seregiová

majiteľka salónu Salón Lady's Plus

Webstránka: www.salonladysplus.sk