štvrtok, 30 marec 2006 00:00

Buďme krásne!

Napísal(a) 
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

Po dlhej zime je tu konečne očakavaná jar – zaslúžime si starostlivosť o seba.

Automaticky si triedime šatník, zisťujeme, že nemáme čo na seba. Pozeráme sa do zrkadla a hľadáme ničivé stopy zimy napáchané na našej pleti a vlasoch. Na to, že ubehol ďalší rok a túto jar ste zase o rok staršie – ani nepomyslite! Roky sú na nás vidieť len ak si to pripustíme. 

Uvoľnite sa, plnými dúškami vdychujte nový vzduch a nový život, ktorý prichádza s jarou. Zaslúžite si starostlivosť o seba. Môžete začať vlasmi. Starostlivosť o vlasy: 
Po umytí ich opláchnite octovou vodou -- 1 polievková lyžica na pol litra vody. Doprajte im napríklad aj vlasový zábal. 
Na mastné vlasy med a vajíčko, na suché vlasy med, žĺtok a olivový olej. Pomiešaný med s vajíčkom, alebo med, žĺtok a olivový olej dajte na vlasy, zabaľte do uteráka a nechajte pôsobiť 20 minút. Potom opláchnite. Zábaly nenatierajte na pokožku, ale iba po dĺžke vlasov. Pri lupinatej alebo veľmi suchej pokožke hlavy doporučujem umývať žihľavovým vývarom – lyžicu čerstvej alebo suchej žihľavy zalejeme pol litrom horúcej vody. Potom už vlasy neoplachujte ďalšou vodu. Do pokožky jemne vmasírujte olivový olej. 

Keď nemusíte, vlasy veľmi nelakujte, aby boli vždy vzdušné, prirodzene krásne. Móda pre vlasy na tohtoročnú jar a leto praje práve prirodzenosti, čistým líniám. Môžete sa inšpirovať osemdesiatymi rokmi, módne sú aj rôzne voľné alebo pletené copy. Ak ste v zime nechodili ku kaderníčke, pretože ste nosili čiapku, šál alebo šatku, tak je najvyšší čas ju navštíviť, aby upravila váš účes. 

Starostlivosť o pleť: 
Vaša pleť potrebuje dôkladný peeling, aby si mohla po zime vydýchnuť, potrebuje krémy, ktoré obsahujú AHA-ovocné kyseliny, vhodné práve na jar. Doprajte vašej pleti i celému telu dostatok vody. Pite veľa čistej, prevarenej vody! Ak vypijete ráno na lačno 2 dl čistej vody s citrónovou šťavou, vyplavia sa z vás nečistoty, ktoré pôsobia aj na vašu pleť a vlasy. Pri líčení sa kladie dôraz na pery. Oči by mali vyzerať prirodzene, ale vaše pery by mali byť zvýraznené. Pri líčení sa klade dôraz na pery. 

Starostlivosť o sebe: 
Snažte sa byť čo najviac v prírode na čerstvom vzduchu. Keď nemôžete ísť na prechádzku do lesa, sadnite si pod strom v parku vo vašom meste, alebo vyjdite na balkón a vnímajte prírodu. 
Buďte chvíľku sama so sebou. Ucítite úľavu a príval energie, ktorú potrebujete. 
Pozrite sa do zrkadla, vidíte ten rozdiel? Ste svieža, očistená, ste krásna.
To podstatné, to krásne vychádza z vás, z vašich očí. Nezabudli ste na niečo dôležité? 
Pripomeniem vám to: usmejte sa na seba! 
Prajem vám krásnu jar!

 

Ďaľšie informácie

Čítať 11920 krát Naposledy zmenené nedeľa, 24 marec 2013 15:50
Olinka Seregiová

majiteľka salónu Salón Lady's Plus

Webstránka: www.salonladysplus.sk

Salón Ladys Plus

Kaderníctvo

kadernictvo

Kozmetika

kozmetika

Pedikúra

pedikura

Manikúra

kadernictvo

Masírovanie

masirovanie

Bodypiercing

bodypiercing

Predaj kozmetiky

predaj kozmetiky

Kde nás nájdete

  • Korzo Bélu Bartóka 4466/9
    929 01 Dunajská Streda
  • tel.: 00421 (31) 552 7853
  • Otváracia doba
    Pondelok - Piatok  7:30-20:00
    Sobota 7:30 - 13:00
  • http://www.salonladysplus.sk

facebook