Vytlačiť túto stránku
štvrtok, 20 marec 2008 00:00

Jar, slnko, krása

Napísal(a) 
Ohodnotiť túto položku
(1 Hlasovať)

S prichádzajúcou jarou máme každý rôzne pocity. 

Mnohí trpíme obávanou jarnou únavou. Sme unavení, ospalí, len ťažko sa do niečoho púšťame. Ako by z nás zima odobrala všetku energiu. Tá zima, ktorej mrazivé počasie vysušila našu pleť. Vrásky sú viditeľnejšie. Nedostatok slnka našu pokožku vybielilo. Používame viac mejkapu, púdru. Cítime sa akoby sme zostarli. Mnohí majú vysušené ruky. Krém, ktorý používame, ako keby pokožka vypila. A keď sa češeme, so strachom sa pozeráme, koľko vlasov nám zase vypadalo... Vlasy na jar a na jeseň prirodzene vypadávajú, ale ak sa nám zdá, že to nie je viac ako sto vlasov denne, nemusíme sa znepokojovať. Keď je to viac, treba zvážiť, či netreba navštíviť kožného lekára. Dôvody môžu byť rôzne. Stres – ten sa môže prejaviť aj veľkou tvorbou lupín, začervenaním pokožky, svrbením pokožky na hlave. Ďalej dedičné vypadávanie vlasov, závažná choroba, dlhodobé užívanie liekov, napríklad pri chorobách štítnej žľazy a potom nedostatok vitamínov. Pri pocite, že vám padá viac vlasov než inokedy, určite začnite užívať vitamíny, dôležitý je zinok (nemusíte vyberať tie najdrahšie). Do pokožky vmasírujte vlasový tonik (doporučujem Biohair s ktorým mám veľmi dobré skúsenosti), používajte kvalitný šampón proti padaniu vlasov. Denne vypite pohár žihľavového čaju. 

Na vašu pleť používajte hydratačné krémy, krémy ktoré obsahujú určité percento oleja. Užívajte vitamín E, ktorý spomaľuje starnutie pleti a vitamín D, aby vaša pleť stratila bledosť. Vaše ruky si nechajte rozmaznávať v dobrom parafínovom zábale a okamžite pocítite omladzujúci účinok na pokožke rúk. Ale čo je najdôležitejšie: neprepásnite prvé slnečné lúče. Vystavte svoju tvár slniečku. Viem, času máme stále menej. Ale čas môže byť náš priateľ aj nepriateľ. Ako s ním naložíme je len na nás. Niekto stihne tisíc vecí a druhý sa len pozerá a svoj čas premárni. Nemôžeme ho chytiť a zastaviť, ale môžeme ho naplniť. Užitočne naplniť. Nemyslime na to ako beží, ale na to ako ho využiť čo najlepšie pre seba! Čas musí pracovať pre nás, nie my pre neho. Ja viem, práca, domácnosť, deti, porady, podnikanie: čas-čas-čas... Ale v tom všetkom je určite aj čas pre seba, len ho musíme nájsť a využiť. Choďme na slniečko, nabime sa energiou, ktorú dáva. Bežme si zacvičiť, zmeňme svoje myslenie ohľadne času... 

Želám vám krásnu jar, veľa slnka a sviežeho jarného vetra, ktorý je ako pohladenie, ktoré po zime potrebujeme, aby odohnalo únavu z našich tvárí a mohli sme ísť v ústrety času, ktorý nás čaká.

Olinka Seregiová

 

Ďaľšie informácie

Čítať 8040 krát Naposledy zmenené nedeľa, 24 marec 2013 14:30
Olinka Seregiová

majiteľka salónu Salón Lady's Plus

Webstránka: www.salonladysplus.sk